تکست مارکتینگ یا بازاریابی متنی در حال افزایش محبوبیت به طور مداوم در بین مشاغل مختلف هست، چرا که مخاطبان در همه حال حتی در حین حرکت به اون دسترسی دارن و بازخورد بالایی داره. استفاده از SMS برای ارسال متن می‌تونه یک روش عالی برای فرستادن متن‌ها باشه. در این مقاله ما قصد داریم ایده‌هایی برای بازاریابی پیامکی به شما ارائه بدیم تا بتونین به خوبی از استراتژی پر کاربرد SMS مارکتینگ استفاده کنین و به میزان فروشتون افزایش بدین.
برای دریافت اطلاعات راجع به استراتژی پرکاربرد و موثر بازاریابی به لینک SMS مارکتینگ مراجعه کنین.

ایده‌های SMS مارکتینگ (بازاریابی پیامکی)

  • نظر سنجی و رای دادن پیامکی

استفاده از پیام کوتاه برای جمع آوری بازخورد برای هر نوع شغلی مفید به حساب میاد. پاسخ دهندگان با ارسال SMS به نظر سنجی شما پاسخ و رای می‌دن. با این روش نظرات به راحتی و سرعت جمع آوری و قابل استفاده می‌شه. شما می‌تونین با استفاده از برخی برنامه‌ها، نظرات و رای مردم رو در نمودار و به صورت مرتب داشته باشین. همچنین مشتریان با این کار از توجه شما به نظراتشون مطلع می‌شن و حس خوبی بهشون القا می‌شه که شما مشتری مدار هستین.

نظر سنجی و رای دادن پیامکی

  • پیام برنده شدن رو برای برندگان ارسال کنین

شما می‌تونین با اجرای مسابقات شاهد نتایج خوبی در کسب و کارتون باشین. در هر زمان که تشخیص دادین، مسابقه‌ای برپا کنین و بین برندگان به قرعه جوایزی هدیه بدین. به عنوان مثال جوایز می‌تونه شامل کوپنی باشه که با SMS برای برنده ارسال بشه. با استفاده از اس ام اس نه تنها می‌تونین برندگان رو با خبر کنین، بلکه در مسابقه شرکتشون هم بدین.
چندی پیش شرکت میهن مسابقه‌ای به راه انداخت که همه مردم با ارسال کد روی بستنی ها به صورت پیامک می‌تونستن در اون شرکت کنن و برنده‌ی یک دستگاه BMW به قید قرعه بشن.

قرعه کشی میهن

  • پیام رسانی 2 طرفه

با استفاده از SMS می‌تونین به مشترکان و مخاطبانتون به طور گسترده پیام بدین و جواب‌های اونها رو نیز دریافت کنین. این یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با مشتریان هست. در طی نظر سنجی‌ای معلوم شد که بسیاری از مردم ترجیح می‌دن به جای تماس تلفنی، پیامک از طرف فروشندگان دریافت کنن.پیام رسانی 2 طرفه

  • ارسال پیامک‌ها به صورت قطره‌ای برای یادآوری

امروزه به علت زیاد شدن دغدغه‌ها و مشاغل، یکی از بزرگترین مشکلات مردم فراموشی قرارها و زمان‌ انجام کارهای مختلف هست. شما می‌تونین به طور خودکار پیام‌هایی برای مخاطبانتون در زمان‌های معین ارسال کنین. به عنوان مثال یک تعمیرگاه می‌تونه هر چند وقت یک بار که زمان تعویض روغن موتور مشتریش هست به او پیامکی برای یادآوری و ارائه تخفیفات ارسال کنه.
شاید جالب باشه اگه بدونین که دامپزشکی‌ای که من گربه‌هام رو از بچگی به اونجا می‌بردم، هر سال زمان واکسن سالیانه گربه‌ها به من پیامی برای یادآوری و اعلام آمادگی برای ارائه خدمات می‌ده.

  • پیامک برای تبریک تولد و مناسبت‌های مهم 

شما می‌تونین با جمع آوری زمان تولد مشتریانتون، اونها رو در روز تولدشون با ارسال پیام تبریکی خوشحال کنین. با این کار مشتری به شما حس نزدیکی بیشتری پیدا می‌کنه و فروشگاه شما نیز از یاد وی نمی‌ره. در تمام اعیاد و مناسبت‌های مهم نیز ارسال تبریک از طرف فروگاه شما می‌تونه مفید باشه.

پیامک برای تبریک تولد و مناسبت‌های مهم

  • SMS برای ارسال کوپن‌های تخفیف

با ارسال کوپن‌های تخفیف به صورت پیامکی نه تنها از شر هزینه چاپ و کاغذ راحت می‌شین، بلکه به جامعه هدف بیشتری دسترسی دارین و افراد بیشتری از کوپن شما برخوردار می‌شن، مردم نیز دچار دردسر گم شدن برگه‌های تخفیفات نمی‌شن و به راحتی اون رو حمل می‌کنن.

SMS برای ارسال کوپن‌های تخفیف

  • اس ام اسی برای انتقال مخاطبان به صفحات دیگه

اگر در شبکه‌های مجازی از قبیل اینستاگرام و یا وب سایت شرکتتون متن و پستی به اشتراک گذاشتین و می‌خواین افراد زیادی اون رو مشاهده کنن، با فرستادن لینک در داخل SMS می‌تونین در کمترین زمان بیشترین بازدید ممکن رو داشته باشین ،چرا که نرخ بازدید از پیامک‌ها به میزان زیادی، بیشتر از دیگر راه‌های ارتباطی هست.

اس ام اسی برای انتقال مخاطبان به صفحات دیگه

  • پیام کوتاه برای تایید محصول/رمز عبور کاربران

شما می‌تونین از پیام کوتاه برای ارسال تاییدیه‌ی رمز عبور سایتتون به مخاطب و یا تاییدیه‌ی سفارش محصول استفاده کنین. مانند بسیاری از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها  این امکان برای شما وجود داره که در صورت فراموشی رمز عبور، با پیامک رمز رو برای دارنده‌ی حساب کاربری ارسال کنین.

پیام کوتاه برای تایید محصول/رمز عبور کاربران

  • ارسال پیامک برای پشتیبانی از مشتری

مشتریان در هنگام اتمام خرید اینترنتی از شما ممکنه سر در گم و گیج باشن، در این زمان شما با فرستادن پیام‌هایی مبنی بر مراحل ارسال کالا و رهگیری مرسولشون، به اونها دلگرمی‌ای می‌دین. به طور کلی مشتریان از پشتیبانی شما ازطریق پیامک رضایت بالایی پیدا می‌کنن.

ارسال پیامک برای پشتیبانی از مشتری

  • آگاهی از پروموشن و محصولات جدید

اس ام اس یک راه ارتباطی خوب با مشتریان هست که شما می‌تونین ازش برای آگاهی دادن از خبرهای مهم فروشگاهتون مثل پروموشن‌ها و محصولات جدید استفاده کنین.
برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به پروموشن‌‌ها و نحوه‌ی کسب سود کلان ازش، به لینک پروموشن مراجعه کنین.   

آگاهی از پروموشن و محصولات جدید

در آخر:

به طور کلی پیامک‌ها انواع مختلفی دارن، و هر کسی با توجه به نیازش می‌تونه به نحوی که دوست داره ازشون استفاده کنه. شما می‌تونین از تمامی ایده‌هایی که در بالا ذکر شد استفاده کنین و یا به کمک از اون‌ها، ایده‌های جدیدی خلق کنین.
فراموش نکنین همه مردم روزانه پیامک‌های متعدد و زیادی دریافت می‌کنن، پس ارائه نو آوردی در این کار برای بهتر دیده شدن ضروری هست. در صورتی که اطلاعی از SMS مارکتینگ، اهمیت و نحوه‌ی به کارگیری اون ندارین، به لینک SMS مارکتینگ مراجعه کنین و با این غول بازاریابی آشنا بشین.