همانطور که می‌دانید شرکت فرادید در حال حاضر در زمینه واردات برندهای اپل، سامسونگ و شیائومی به صورت گسترده در حال فعالیت .می‌باشد و با فروش عمده گوشی موبایل در تمامی استان‌های کشور، سهمی از واردات این کالای پر مصرف را به خود اختصاص داده است


در این راستا ؛ شرکت‌های وارد کننده معمولا با کالاهایی مواجه می‌شوند که نه برچسب آکبند را به همراه دارند و نه واقعا کالای دسته دوم هستند ، پس ناچار به فروش این دسته از کالاها با عنوانی متفاوت همانند جعبه باز می‌باشند.


کالاهای جعبه باز نباید با کالای دست دوم اشتباه گرفته شود، در واقع این دسته از کالا شامل محصولاتی است که از نظر فنی و کارکرد کاملا سالم می‌باشند و می‌توان آنها را با قیمتی پایین‌تر نسبت به قیمت اصلی خریداری کرد.

حتماً شما هم در بسیاری از فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی مشاهده کرده‌اید که برخی از کالاها به عنوان کالای ویترینی با قیمتی پایین‌تر از قیمت اصلی و آکبند به فروش می‌رسند، آیا این نوع کالا به عنوان کالای دسته دوم تلقی میشود؟ بدیهی است که خیر، کالای جعبه باز نیز از این قاعده مستثنا نیست و حتی ممکن است شرایط بسیار بهتری نسبت به کالای خاک خورده ویترین‌ها داشته باشد.

محصولات open box (جعبه باز) علاوه بر مقرون به صرفه بودن برای مصرف کننده می‌تواند برای تعمیرکنندگان گوشی‌های موبایل نیز اقتصادی و کاربردی باشد.

در ادامه ما دسته بندی هر یک از محصولات جعبه باز شرکت فرادید و علت گِرِید (درجه) بندی هر کدام را به اختصار توضیح می‌دهیم:

درجه A: با توجه به حجم بالای واردات و حساسیت حمل و نقل تلفن همراه و با وجود رعایت تمامی مراقبت های لازم، ممکن است صدماتی فقط به جعبه دستگاه ها وارد شود، در صورت بروز مشکل در حالت ظاهری جعبه، این کالاها پس از بررسی توسط پرسنل فرادید از کالاهای سالم جدا سازی شده و در دسته کالاهای جعبه باز با کسر بخشی از ارزش آن محصول به فروش می‌رسند. (گِرِید A)

درجه B: با توجه به قوانین گمرکی و مخابراتی، هنگام ترخیص کالا از گمرک، تعدادی کالا به صورت رندوم (اتفاقی) توسط مسئولین مخابرات کشور برای تست استاندارد مخابراتی از جعبه خارج و پس از تست تماس های ضروری مجدداً داخل جعبه قرار می‌گیرند. از آنجایی که این کالاها دیگر به عنوان کالای نو قابل فروش نمی‌باشند، لذا با جداسازی و دسته بندی این کالاها، آنها در دسته جعبه باز و با تخفیف به فروش می‌رسند. (گِرِید B)

درجه C: آخرین دسته بندی از کالاهای جعبه باز شامل کالاهای برگشت از فروش از فروشگاه های اینترنتی مانند دیجیکالا و... می‌باشد. با توجه به اینکه برخی از این کالاها توسط مشتریان باز شده است ، از این رو پس از برگشت کالا به شرکت آنها مورد تست و بررسی کارشناسان فرادید قرار می‌گیرند تا از نبود ایرادات فنی مطمئن شویم و سپس با توجه به شرایطی که از دستگاه مشاهده می‌شود مجددا قیمت گذاری می‌شوند. (گِرِید C)


در خرید محصولات جعبه باز به نکات زیر توجه فرمایید:

  •  به دلیل اینکه از هر نوع کالا در انبار این بخش فقط یک عدد موجود است، امکان خرید آن کالا توسط مشتری دیگری و اتمام آنی هر کدام از کالاها وجود دارد.
  • در هر لحظه ای تا قبل از پرداخت و نهایی شدن سفارش ؛ ممکن است کالا توسط مشتری دیگری خریداری و ناموجود شود ؛ لذا صرف انتخاب کالا و قرار دادن در سبد خرید حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند.
  • جهت خرید به دقت عکس‌ها، شرایط بیان شده و توضیحات هر کالا را مطالعه کنید و با توجه به قیمت و تخفیف لحاظ شده برای محصول، که توسط کارشناسان فنی ما بر اساس وضعیت محصول و گِرِید آن محاسبه شده، اقدام به خرید کنید. 
  • در صفحه هر محصول، گارانتی آن و مدت زمان اعتبار استفاده از آن بیان شده است.
  • همانطور که خریدار شرکت فرادید از اینکه دستگاه موبایل را به عنوان کالای جعبه باز خریداری میکند اطلاع دارد، در فروش آن به افراد دیگر نیز باید صداقت و امانت در امر فروش را رعایت کند و شرکت یمین فرادید هرگونه عدم اطلاع رسانی ؛ مشکل و نارضایتی از خرید و فروش دستگاه جعبه باز به افراد دیگر را متقبل نمی‌شود. (مهم)


مشاهده وخرید محصولات جعبه باز (Open Box)