دفتر مرکزی : 02122271113
واتس اپ : 09196210924
آدرس ایمیل : info@faradid.com


کارتریج لیزری

کارتریج (Cartridge) چیست؟ کارتریج در دسته قطعات و مواد مصرفی پرینتر قرار می‌گیرد و در حقیقت قطعه‌ای در پرینترها است که تامین مواد چاپ روی انواع کاغذ پرینت استاندارد را برعهده دارد. کارتریج‌ها در دو گروه رنگ‌بندی، کارتریج های رنگی و کارتریج های سیاه و سفید عرضه می‌شوند. با اتمام عمر کارتریج، امکان چاپ وجود نداشته و نیاز به خرید کارتریج جدید و تعویض آن خواهد بود.

پرینترهای لیزری از بهترین نسل پرینتر محسوب می‌شود و در صورتی که کارتریج پرینتر دارای کیفیت مناسبی باشد، کیفیت خروجی چاپ در این نوع از پرینترها، عالی خواهد بود.

انواع کارتریج لیزری

کارتریج سدرا | کارتریج جی اند جی | کارتریج طرح | کارتریج اصل

شارژ کارتریج

در صورتی که کارتریج پرینتر شما دارای قابلیت شارژ و استفاده مجدد باشد، می‌توانید از شارژ کارتریج بهره‌مند شده و به جای خرید کارتریج جدید، از شارژ قبلی استفاده کنید. به طور نمونه کارتریج لیزری قابل شارژ از برندهای معتبر و باکیفیت، می‌تواند تا چندین بار شارژ، مورد استفاده قرار گرفته و مشکلی در کیفیت چاپ خروجی آن وجود نخواهد داشت.

خرید کارتریج

در نظر داشته باشید که قیمت کارتریج طرح و اصلی با هم تفاوت داشته و معمولا قیمت کارتریج اصل کمی گرانتر از قیمت کارتریج طرح است، اما کیفیت چاپ بالاتری نیز غالبا دارد. با نگاهی به لیست قیمت انواع کارتریج می‌توانید تخمین مناسبی در خصوص تفاوت‌های قیمتی میان برندهای مختلف و همین طور کارتریج طرح و اصلی داشته باشید.

همین طور حین انتخاب و خرید کارتریج، دقت کافی به مشخصات کارتریج پرینتر داشته باشید. کارتریج لیزری رنگی از رده قیمتی بالاتری نسبت به کارتریج لیزری سیاه و سفید برخوردار است و البته کاربری به مراتب گسترده‌تری دارد. شما ممکن است بسته به ردیف قیمتی و نیاز خود، کارتریج لیزری رنگی ساده یا کارتریج لیزری قابل شارژ خریداری کنید. اگر بخواهیم کارتریج های دو شرکت و برند معتبر تولید کننده کارتریج را معرفی کنیم قطعا کارتریج سدرا و کارتریج جی اند جی در میان آنها خواهند بود.

قیمت کارتریج لیزری

همان طور که گفتیم به طور عامل، قیمت کارتریج لیزری بالاتر از کارتریج‌های جوهرافشان است و در همین ردیف نیز میان برندهای مختلف، تفاوت قیمتی را شاهد خواهید بود. برای آن که میان کارتریج‌های پرینتر مختلف، بتوانید نسبت به انتخاب بهترین کارتریج برای پرینتر خود اقدام کنید، لازم است که مرور درستی در مشخصات کارتریج پرینتر انجام دهید.

نکات مهم در خرید کارتریج

برای خرید کارتریج لیزری، هرگز به سراغ برندهای نامعتبر و متفرقه نباشید. این شکل از خرید کارتریج، نه تنها کارایی مناسبی نخواهد داشت، بلکه به عملکرد پرینتر نیز ضربه زده و ممکن است ایراداتی در آن به وجود بیاورد. به این منظور، برای به دست آوردن کیفیت چاپ مطلوب و مناسب و همین طور حفاظت از سلامت و طول عمر دستگاه پرینتر، همیشه خرید کارتریج لیزری از برند اصیل و سازگار با پرینتر خود را داشته باشید.

برو به بالا