جدیدا برنامه‌ای با نام کلاب هاوس محبوب شده که به شما اجازه میده مکالمات افراد عادی، اینفلوئنسرها، کارآفرینان، سرمایه گذاران، سیاستمداران و افراد مشهور رو گوش کنین و مهم تر از اون با دوستان و همکاران خودتون که روی موضوعات مشخصی دغدغه مند هستید مکالمه گروهی داشته باشید و از تجربیات همدیگه استفاده کنید.
اگه در مورد کلاب هاوس چیزهای زیادی شنیدین اما دلیل این همه جلب توجه رو نمی‌دونین و یا در این اپ مبتدی هستین، ادامه مقاله رو مطالعه کنین چرا که در اون راه‌هایی برای یادگیری و رشد تجارت شما با استفاده از کلاب هاوس آورده شده.

Clubhouse چیه؟

کلاب هاوس یک برنامه‌ی رسانه‌ی اجتماعی هست که به مخاطب اجازه می‌ده مکالمات زنده، مصاحبه‌ها، گفت و گوی میزگرد و سخنرانی‌ها رو گوش بده و یا برگزار کنه. هر کاربر کلاب هاوس می‌تونه یک یا چند روم(Room) درباره‌ی موضوعی که براش جالب هست درست کنه و اتاق رو برای مهمان‌ها باز بذاره و حتی تصمیم بگیره چه کسی در این مهمانی صحبت کنه. این برنامه در مارس 2020 راه اندازی شد و هنوز در نسخه بتا هست، پس هنوز برای عموم آزاد نیست اما می تونید پیش از رونمایی از نسخه اصلی این مقاله رو بخونید تا زمانی که ویروسی و همه گیر شد ازش استفاده کنید. برای دسترسی به امکانات این برنامه به ثبت نام با گوشی iPhone یا یک دعوت نامه Clubhouse نیازمندین،  با این وجود کاربران کلاب هاوس در مدت کوتاهی از چند هزار نفر به چند میلیون نفر رسید.

مزایای کلاب هاوس در بیزینس چیه؟

درست مثل هر برنامه‌ی دیگه در رسانه‌‌های اجتماعی، Clubhouse، موفقیت در اهداف تجاری شما رو تضمین نمی‌کنه اما با استفاده‌ی هوشمندانه، ابزاری ارزشمند برای کسب و کارتون به حساب میاد.

 • یادگیری از متخصصان

شما می‌تونین در گپ‌های مربوط به بازاریابی، هوش مصنوعی، امور مالی و بازرگانی شرکت کنین و به طور رایگان به دانشتون اضافه کنین.

 • یافتن افراد دارای مهارت‌های مورد نیاز

در حین اینکه از روم‌های مربوط به تجارتتون بازدید می‌کنین، ممکنه افرادی با دانش و تجربه مورد نیازتون پیدا کنین.

 • گسترش شبکه ارتباطی

صاحبان کسب و کار از راه‌های مختلف و هزینه بری برای ارتباط با مردم و مشتریانشون استفاده می‌کنن، اما شما با استفاده از کلاب هاوس به عنوان یک شبکه‌ی ارتباطی رایگان می‌تونین برندتون رو هم شناخته‌تر و افراد زیادی رو جذب خودتون کنین.

کلاب هاوس

 • کسب ایده

وقتی حرف‌های افراد زیادی رو می‌شنوین، ناخودآگاه ایده‌های زیادی در ذهنتون شکل می‌گیره و می‌تونین از اونها استفاده کنین. پس کلاب هاوس فرصت‌هایی رو برای تولید یا ارائه محصولات و خدمات جدید به شما می‌ده تا یک ایده عالی در ذهن شما جرقه بزنه.

کلاب هاوس چطور کار می‌کنه؟

شما بعد از نصب اپلیکیشن و وریفای کردن حساب کاربریتون با دریافت دعوت نامه انحصاری از یکی از نزدیکانتون به برنامه کلاب هاوس دسترسی پیدا می‌کنین. وقتی رومی رو انتخاب می‌کنین، وارد گپ و گفتگو می‌شین. در صورتی که بخواین می‌تونین دستتون رو بلند کنین و با اجازه صاحب روم وارد بحث و گفت و گو بشین. در غیر این صورت می‌تونین تنها شنونده‌ی گفت و گوی بقیه باشین. همچنین صاحب روم می تونه بدون درخواست شما داوطلبانه به شما دسترسی صحبت بده.
طراحی ساده و هوشمندانه این اپ باعث میشه برخلاف برنامه‌های اینستا و توئیتر، شما بتونید در هر حالتی مثل رانندگی، آشپزی و... هم از برنامه کلاب هاوس استفاده کنین چرا که تنها به شنیدن و نهایتا صحبت کردن نیاز دارین.

کلاب هاوس برای چه کاری استفاده می‌شه؟

کلاب هاوس شما رو با افرادی که می‌شناسین و یا نمی‌شناسین در ارتباط نگه میداره و کمک می کنه نظرات و سخنانشون در زمینه‌های مختلف تخصصی گوش بدین و مشورت گروهی رو هم تجربه کنید.
از جمله ویژگی های کلاب هاوس برای کسب و کارهایی مثل شما:

 • شما به عنوان یک رهبر و یا متخصص در زمینه کاریتون دیده می‌شین 

هر چه تایم بیشتری بر روی صحنه باشین و به گفت و گو در مورد چیزهایی که تخصص دارین بپردازین، افراد بیشتری رو تحت تاثیر خودتون قرار می‌دین.

 • افزایش فالوورها در صفحات فضاهای مجازی دیگر

شما می‌تونین با قرار دادن آی دی حساب‌های کاربری دیگرتون در قسمت مشخصات کلاب هاوس، مخاطبانتون رو به صفحات دیگرتون نیز جذب کنین. 

کلاب هاوس

 • گفت و گو با افرادی که به حالت عادی هیچ ارتباطی با اونها ندارین

این برنامه توسط افراد بسیار زیادی از جمله افراد معروف، اینفلوئنسرها و... مورد توجه قرار گرفته، کسانی که در حالت عادی هیچ ارتباطی باهاشون نمی‌شد داشت. خوشبختانه با این برنامه شما می‌تونین به گفت و گوی اونها گوش بدین و لذت ببرین.

 • داشتن حرفی مهم 

در زمانی که یک حرف فوری پیش اومده باشه که نیاز به گفتنش به افراد زیادی باشه، دیگه خیالتون راحته که کلاب هاوس وجود داره تا به شما کمک کنه و فورا صدای شما رو به افراد مورد نظرتون برسونه.

 • ایجاد یک جامعه

در زمان حاضر احتمالا بیشتر مخاطبانتون عضو کلاب هاوس نیستن، اما با گذر زمان و افزایش محبوبیت کلاب هاوس، شما می‌تونین از این مکان به عنوان یک جامعه برای مخاطبان هدفتنون استفاده کنین.

 • حتی دریافت لید و فروش

وقتی از کلاب هاستون به عنوان یک کانال بازاریابی استفاده کنین، با به دست آوردن لیدهایی مفید شگفت زده خواهین شد.
برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر راجع به لید به لینک لیدجنریشن مراجعه کنین.

چه نوع مشاغلی می‌تونن از برنامه کلاب هاوس برای بازاریابی استفاده کنن؟

اگه به دنبال جواب کوتاهی برای این سوال می‌گردین باید بگم که هر نوع کسب و کاری می‌تونه از کلاب هاوس برای جذب مخاطب و بازاریابی هم استفاده کنه، ولی فراموش نکنید که ساخت جامعه مخاطب دوستانه مهم تر از فروشه.
اگه می‌خواین در زمینه کاریتون با دیگران ارتباط برقرار کنین و در مکالمه‌هایی که راجع به صنعتتون هست شرکت کنین، مکانی بهتر از کلاب هاوس وجود نداره.

چطور تعداد کاربران روم رو در کلاب هاوس افزایش بدیم؟

اگه قصد دارین به معرفی کسب و کارتون در ClubHouse بپردازین و یا مخاطبان جدیدی پیدا کنین، به تعداد افراد زیادی در رومتون نیازمندین. برای افزایش تعداد کاربرانتون می‌تونین دنبال کنندگانتون رو به روم مورد نظر دعوت کنین. این فرآیند در کلاب هاوس Ping نام داره که تاثیر به سزایی در دیده شدنتون می‌ذاره.

5 نکته برای استفاده از کلاب هاوس در بیزینس

1. نام کاربری‌ای انتخاب کنین که به راحتی قابل شناسایی باشه

لازمه بگم که در این برنامه فقط یکبار می‌تونین نام کاربریتون رو انتخاب کنین، پس سعی کنین با دقت انتخابش کنین.
چند نکته وجود داره که موقع انتخاب نام کاربری باید به اونها دقت کنین از جمله:

 • از نام واقعی یا نام تجاریتون استفاده کنین. در این برنامه اکثر افراد نام خودشون رو به عنوان نام کاربری انتخاب می‌کنن.
 • از کلمات کلیدی و مهم در بیزینستون استفاده کنین. استفاده از این نوع کلمات کمک بزرگی به مخاطبان برای راحتی در پیدا کردن یوزرنیمتون می‌کنه.

تعویض نام کاربری

2. لینک حسابهای اینستاگرام و توئیترتون رو در قسمت مشخصات قرار بدین

لینک‌ها رو در قسمت بایو قرار بدین تا به حساب‌های دیگر شما در فضای مجازی ارتباطب برقرار بشه.

لینک حسایهای اینستاگرام و توئیترتون رو در قسمت مشخصات قرار بدین

3. قسمت بیوگرافیتون رو برای لیدها بهینه سازی کنین

اگه می‌خواین مردم پس از حضور در کلاب هاوستون گام بعدی‌ای برداشته و ارتباط بیشتری با شما داشته باشن، در بیوگرافیتون راه ارتباطی موثری قرار بدین. از جمله‌هایی از قبیل "روی فالو کلیک کنین" یا "برای مقالات بیشتر به اینستای من مراجعه کنین" استفاده کنین تا به تعداد مخاطبانتون افزوده بشه.

4. بیوگرافیتون رو برای جستجو تنظیم کنین

آیا می‌خواین افراد بیشتری شما رو دنبال کنن و جزو مخاطبانتون بشن؟ پس اطمینان حاصل کنین که از کلمات کلیدی مهم در بیوگرافیتون استفاده کردین، تا مردم تنها با یک سرچ ساده شما رو پیدا کنن. این موارد مهم از نام شرکت، نام کالا و خدمات و مشتریان گرفته و تا کلمات کلیدی راجع به شغلتون ادامه داره.
به خاطر داشته باشین که 3 خط اول بیوگرافیتون مهم‌ترین قسمت پیجتون هست، چراکه جایی هست که در نگاه اول به چشم می‌خوره و حداکثر میزان بازدید رو داره و می‌تونه مخاطبان رو جذب و یا دل زده کنه.

بیوگرافیتون رو برای جستجو تنظیم کنین

5. به طور منظم روم‌هایی تشکیل بدین و در اونها شرکت کنین

روم‌ها مکان‌هایی هستن که مکالمات در اونها شکل می‌گیره. شرکت در روم‌های دیگران عالی هست اما اگه می‌خواین به عنوان یک متخصص و رهبر در زمینه کاریتون شناخته بشین، خودتون روم به وجود بیارین و در اون فعالیت کنین. هنگامی که شما بنیان گدار یک روم می‌شین، خودتون اون رو کنترل می‌کنین، سخنرانان رو معرفی و تشویق به کار می‌کنین و به عنوان یک راهنما و هدایت کننده کار رو به دست می‌گیرین.

در آخر:

همونطور که در این مقاله فهمیدین کلاب هاوس برای شما فرصت‌های جدید به وجود میاره که با استفاده از اونها می‌تونین گام بزرگی در کسب و کارتون بردارین و به موفقیت‌های زیادی برسین امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و اگر علاقمند شدید که کلاب هاوس رو نصب کنید روی این لینک کلیک کنید.